Тренінг з питань вакцинації у Попільні

Важливою подією у житті центру первинної медико-санітарної допомоги Попільнянської об’єднаної територіальної громади став минулого тижня тренінг з імунопрофілактики, який провели обласні та місцеві експерти, котрі раніше отримали відповідні сертифікати. До участі в ньому запрошувалися медичні працівники, як лікарі, так і фельдшери та акушерки та медсестри не тільки системи охорони здоровя, а й дошкільних та шкільних дитячих закладів, тобто всі, хто бодай якимось чином причетний до процесу вакцинації.

Відзначалося, що така співпраця сприятиме поліпшенню обізнаності як медичних працівників, так і населення з важливими моментами імунізації та захисту дітей від небезпечних хвороб. А це вкрай необхідно, оскільки вакцинація, як свідчить статистика, щороку зберігає життя від двох до трьох мільйонів дітей у всьому світі. Відомо, що коли за допомогою імунопрофілактики навіть не вдалося запобігти захворюванню, то перебіг його все одно буде значно легшим і пройде без ускладнень.

Згідно з наказами обласного управління охорони здоров’я протягом двох років усі медичні заклади усіх районів області повинні пройти цей тренінг. Ми проходимо його п’ятими. На цю пору мені як тренеру довелось вже побувати на такому заході в Малині.

Звісно, аби мої судження не видались упередженими, я не стану порівнювати рівень підготовки тренінгу в нашій лікарні з іншими. А ось представники із Житомира – обласний епідеміолог Тетяна Лутай та дитячий інфекціоніст, представник громадської організації обласного центру «Батьки за вакцинацію» Анна Кухарук - назвали рівень тренінгу в Попільні високим. Дружня атмосфера в середовищі однодумців сприяла повному засвоєнню інформації, обміну думками тощо.

Навчання складалося з двох частин – теоретичної та практичної. Під час занять використовували оргтехніку, різноманітні інструменти та прилади, діаграми, медики активно спілкувались між собою у невимушеній обстановці. Говорили про важливість вчасного проведення щеплень, склад вакцин, їх типи, маркування та методи введення. Велика увага приділялась тому, як запобігти несприятливим наслідкам та як діяти в разі настання їх, а також як спілкуватися з батьками в різних ситуаціях та ін.

За визначенням Міжнародної організації охорони здоров’я, імунізація - це процес, завдяки якому людина набуває імунітет шляхом введення вакцини, а отже стає несприйнятливою до інфекційних хвороб. На сьогодні це найкращий спосіб зміцнити імунну систему, яка виконує безліч різноманітних завдань з єдиною метою - захистити дитину від недуг.

Тетяна САМОЙЛЮК,

експерт за напрямком «Педіатрія».