Підтвердили звання народних

Підтвердження колективами художньої самодіяльності звання народних, як пояснили у центрі культури та дозвілля Попільнянської територіальної громади, - захід технічний. Однак афіші зарання сповістили про цю подію, аби всі бажаючі могли зайвий раз насолодитися співом та гумором, а самодіяльним артистам їхня підтримка додавала впевненості. Так візуально подія перетворилася у звичайний концерт.

Хоча авторитетна комісія із обласного центру народної творчості дуже прискіпливо оцінювала і постановку, і костюми, і, що найголовніше, виконання кожного номера. Не дарма ж кажуть, що вершину легше підкорити, ніж потім утриматись на ній. І, забігаючи наперед, скажу, що утримались, тобто підтвердили звання народних, всі сім колективів.

Офіційно вважалося, що три колективи представляв Попільнянський центр культури та дозвілля і стільки ж дитяча музична школа та ще один – Сокільчанський центр культури і дозвілля. Хоча поділ цей дуже умовний. Посудіть самі.

«Водограй» - дітище Владислава Дембовського. Його учасники – це, як хтось із них вдало пожартував, збірна команда спеціалістів центру культури та дозвілля і дитячої музичної школи. Різняться учасники і за віком. Якщо, скажімо, Наталя Дембовська – дружина і муза Владислава Юрійовича - у «Водограї» з першого дня його створення, то зовсім юна Дар’я Шишкіна, випускниця Київського коледжу культури і мистецтв, щойно влилася в цей колектив. А Марина Микитенко, Ярослав Бойко та Олександр Бондар вже твердо закріпилися в ньому.

«Водограй» - це, як вже було сказано, студія естрадного мистецтва. Тому у його складі і солісти, і дуети, і тріо. А загалом люди, які понад усе закохані в класичну музику і спів та вже, як кажуть, не рік і не два пропагують їх зі сцени.

Один із наймолодших колективів - ансамбль інструментальної музики «Квартет +», який очолює Олександр Смірнов. Він діє при музичній школі, однак всі учасники його працюють у центрі культури і дозвілля. Баян, гітара, ударник, домра і балалайка завжди зачаровують зал.

Такий же молодий, як за віком учасників, так і за віком самого колективу, і вокальний ансамбль «Візерунок», яким керує Ангеліна Каташинська. Обидва ці колективи атестаційна комісія назвала перспективними і відзначила високий рівень виконавської майстерності.

Особливого колориту концерту додали виступи інструментального ансамблю «Гук», який очолює Михайло Федоришин, зразкового аматорського хореографічного колективу «Шик» на чолі з Ярославом і Любомиром Бовсунівськими та чоловічого гурту «Соколи» під керівництвом Володимира Гайдая.

Театр місцевого факту «Млинок», як завжди, потішив іскрометним гумором та гострою сатирою. До речі, створювався цей колектив трохи більше десяти років тому як агітбригада. Але і тоді, і тепер його учасники та керівник Наталя Дембовська завжди робили акцент на сатиричні твори та гумористичні постановки.

Насамкінець хочеться нагадати, що звання народних колективи художньої самодіяльності підтверджують кожні два роки. А особливо гостям із Житомира сподобалося те, що серед учасників в основному молодь.