Ми відкриті для спілкування, раді порадам й підказкам

Добігає кінця другий рік роботи Попільнянської селищної ради об’єднаної територіальної громади. Як і передбачалося на цей час, завершено період становлення: сформовано всі структури, як колись казали, розставлено кадри і налагоджено чітку роботу всього механізму. Як на мою думку, то реформа централізації – це одна з найуспішніших реформ, які проводяться нині в Україні. У органів місцевого самоврядування появилось більше можливостей щодо наповнення бюджету, а відповідно й стосовно вирішення важливих питань, які, як мовиться, в кожного на слуху. Вирішення планомірного, послідовного і ґрунтовного.

З певністю можна сказати, що на всіх провідних посадах у нашій раді працюють високопрофесійні спеціалісти, люди досвідчені і випробувані часом та обставинами. Вони забезпечують належну роботу структурних підрозділів і одержують зарплати, пропорційні їхнім трудовим вкладам. Завдяки цьому ми спроможні одночасно вирішувати проблеми в різних сферах суспільного життя. Від вивезення сміття і прибирання вулиць до врегулювання найскладніших земельних питань.

Як і передбачено чинним законодавством, виконуються всі державні гарантії, віднесені до компетенції місцевих рад. Стабільно діють школи і дитсадки, заклади охорони здоровя і культури, соціального обслуговування тощо. Жодним чином не скоротився перелік послуг та пільг, які надаються на місцевому рівні. Без збоїв і авралів розпочато опалювальний сезон, чітко розчищають дороги від снігу і посипають під час ожеледиці, всі вулиці у всіх населених пунктах освітлюються.

Нині основні наші зусилля спрямовуються на забезпечення якомога оперативнішого та повного надання адміністративних послуг населенню. Не секрет же, що іноді робота і голови, і виконкому, та й всієї структури влади оцінюється по тому, наскільки швидко людина може отримати потрібну їй довідку чи консультацію, наскільки привітно і доброзичливо обійшовся з нею чиновник від самоврядування.

Аби забезпечити все це на належному рівні, залучено вагомі інвестиції міжнародних організацій в облаштування центру з надання адміністративних послуг на рівні сучасних вимог. Знаю, дехто може закинути, мовляв, а при чому тут рада до коштів міжнародних організацій. Та не треба забувати, що кошти, як мовиться, не падають з неба, а міжнародні інвестори не приходять самі по собі. Їх потрібно шукати, брати участь в конкурсах і грантах та перемагати в них. Цим теж займаються наші спеціалісти.

Одним словом, рада живе і діє. Та до слова сказати, що інститут місцевого самоврядування передбачає участь кожного в його роботі. Скажімо, через громадські формування, здатні допомагати конструктивом і діалогом. Однак поки що, як показує повсякдення, громадські структури і громадянська свідомість, на жаль, не доросли до рівня сучасних можливостей.

Якщо й створюються іноді громадські організації, то, як правило, під конкретну особу, а відповідно і діють вони в інтересах цієї самої особи. Тому й виходить, що нібито люди щось пропонують, критикують, а влада робить вигляд, що не чує голосу знизу. Не вдаючись у подробиці, дозволю собі ще раз повторити те, що вже казав раніше: як орган місцевого самоврядування ми абсолютно відкриті для спілкування, раді будь-яким порадам й підказкам, адекватно реагуємо на критику і охоче вислухаємо кожного.

Але сьогодні – не про це. На календарі свято – День місцевого самоврядування. Тому щиро вітаю всіх колег – сільських і селищних голів, працівників органів місцевого самоврядування не лише нашої, а й інших об’єднаних територіальних громад та нереформованих сільських рад, депутатів місцевих рад і всіх громадян, які довірили нам представляти їхні інтереси в органах влади.

Майбутнє держави і наших громад неможливе без розвитку місцевого самоврядування, яке відіграє важливу роль у демократизації суспільства і є найближчим до мешканців територіальних громад органом влади та несе велику відповідальність за забезпечення належних умов проживання на своїх територіях.

Нехай наполегливість і самовідданість, високий професіоналізм і компетентність, відповідальність та активна громадянська позиція кожного працівника органів місцевого самоврядування стануть вагомим внеском у розвиток нашої держави. Бажаю всім мудрості і мужності, нових здобутків у нелегкій та відповідальній праці на благо України, міцного здоров'я, щастя, родинного благополуччя та миру й спокою на рідній землі!

Олег МОЖАРІВСЬКИЙ,

Попільнянський селищний голова.