• На головну

Ще раз про землю, ринок і владу, або Де чий інтерес на кооперативному ринку?

У «Перемозі» від 19 жовтня №42 опубліковано кореспонденцію «Земля – важке діло…». У ній спеціалісти селищної ради висвітлили ситуацію, яка склалася на кооперативному ринку із врегулюванням земельного питання, а точніше б сказати, узаконенням права на землю, яку використовує кооперативний ринок. Висвітлили широко і детально, сподіваючись, що саме ця публікація поставить останню крапку у, прямо кажучи, підкилимній грі, яку затіяли керівники ринку та райспоживтовариства, а також послужить добрим уроком для інших недобросовісних користувачів землі. Одначе.

Замість того, щоб принаймні розпочати процес врегулювання тих самих земельних питань, керівництво ринку і райспоживтовариства вирішило і далі не лише ігнорувати законодавчі норми, а й налаштовувати підприємців на спротив діям місцевої влади. Хоча після того, як селищна рада об’єднаної територіальної громади опротестувала в суді рішення першої інстанції і направила їм, як і передбачає чинне законодавство, копію апеляційної скарги, мали б збагнути, що проти закону, як мовиться, не попреш. Це по-перше.

А по-друге, до остаточного вирішення питання в суді ні керівництво ринку, ні адміністрація райспоживтовариства не має права робити будь-які зміни на ринку, а тим паче шматувати і роздавати землю. Аби не допустити подібного, селищна рада повідомила всі організації, які надають дозволи та погодження, про те, що право постійного користування на землю колгоспному ринку припинено, а стосовно такого права кооперативному ринку справа знаходиться в суді.

Звісно, що підприємці, які мали намір відкрити свою торгову точку на території ринку, або вже й розпочали роботу в цьому напрямку, невдоволені таким перебігом подій. І цю обставину керівництво ринку теж намагається використати, аби, як кажуть, підігріти ситуацію.

Мало того, що людям відкрито нав’язується думка про те, що місцева влада втручається в роботу ринку. Їх ще й лякають тим, що, мовляв, коли ринок узаконить своє право на землю і змушений буде сплачувати за користування нею відповідні суми, оскільки користування землею в Україні платне, то неодмінно зросте й плата за місце на ринку. Не збагнули ще, певно, що такий поворот подій може спрацювати, м’яко кажучи не на користь керівництва ринку. Просто рано чи пізно, люди неодмінно предметно зацікавляться не лише тим, чому так стрімко зростає збір, а й тим, чому так повільно наводиться порядок на ринку.

Що ж до втручання влади у роботу ринку, то це не що інше, як чистої води вигадка. Щиро й чесно, як кажуть, з усією відповідальністю можу сказати, що в роботу жодного суб’єкта господарської діяльності селищна рада не втручалась і втручатись не буде – законом не передбачено.

Зате врегулюванням земельних відносин, якими б складними вони не були, ми зобов’язані займатись в силу того, що, як кажуть, закон писаний для всіх один, то чому ж хтось має дотримуватись його, а хтось відверто ігнорувати. До того ж, надходження від землі – одне з основних джерел наповнення бюджету, тобто примноження фінансових статків громади.

Врешті адміністрація ринку і райспоживтовариства, зрозумівши, що всі їхні останні дії спрацьовують більш «проти», ніж «за», вирішила й далі діяти за принципом: «сам – пан, сам – хазяїн», тобто вдатись до крайнього заходу – «тимчасово призупинити діяльність ринку» прямо з 5 листопада. І аргумент, як повідомила в. о. директора ринку Н. І. Бургомистренко у листі до селищної ради, переконливий - «у зв’язку з необхідністю завершення вирішення ряду питань, зокрема і по землі, поставлених Вами (тобто селищною радою – авт.) перед адміністрацією ринку».

Безумовно, звучить остання фраза грізно, оскільки на невизначений термін позбавляє людей, які працюють на ринку, заробітку. Проте й штучність її та злий умисел автора важко не помітити. Не день і не два діє ринок з не узаконеним правом на землю, то чому ж тепер треба призупиняти його роботу, щоб це право узаконити? Абсолютно ж очевидно, що робота з документами, яку повинна виконувати адміністрація ринку, жодним чином не стосується тих, хто на цьому ринку торгує. Якщо, звісно, керівництво не має наміру маніпулювати людьми для задоволення своїх амбіцій.

Одним словом, свавілля керівників ринку і райспоживтовариства вийшло за межі здорового глузду. Та все ж я дуже сподіваюся, що врешті-решт вони схаменуться і замість того, щоб бездумно маніпулювати людьми, приступлять до виготовлення документації для узаконення свого права на користування землею, тобто зуміють цивілізовано залагодити конфлікт, зумовлений ними ж раніше.

Олег МОЖАРІВСЬКИЙ,

Попільнянський селищний голова.