У Парипсах – День села

Нещодавно за сприяння компанії "Аграрні системні технології" громада Парипс відсвяткувала 335-ту річницю села. Народні гуляння зібрали мало не всіх жителів - і дорослих, і малих.

За однією з версій назва села походить від слів "пара" тобто - двоє, та "пси" - собаки. Цілком імовірно, що козацькі дозори, які патрулювали рівнинну місцевість з півночі від Паволочі (в напрямку Парипсів) брали з собою пса або пару псів, а для перепочинку зупинялися в поселенні біля річки Кам'янка. Жителі Паволочі стали називати ці дозори, а згодом і жителів поселення парипсянами, а саме поселення - Парипсами.

Та як би там не було, навколо сцени організатори свята розмістили песиків з яскравих повітряних кульок з логотипами "АСТ" та назвами культур, на вирощуванні яких спеціалізується компанія - кукурудзи, сої та соняшника. Місцеві жителі з радістю фотографувалися біля цих фігур, а дітки бавилися з повітряними кульками.

Теплими словами зі сцени вітали жителів села заступник Попільнянського селищного голови об'єднаної територіальної громади Тетяна Петрівна Середа та представник агрохолдингу "Аграрні системні технології" Наталія Павлівна Брух.

Ведучі свята згадували старожилів і наймолодшого жителя Парипс, вшанували вчителів з нагоди їхнього професійного свята. У концертній програмі виступали учні місцевої школи, колектив центру культури та дозвілля селищної ради, солісти Володимир Гайдай та Марина Фіялка.

Діяла ярмарка частувань - "Пасіка Діда Тараса" та "Парипський шинок", у якій брали участь жителі Парипс Світлана Можарівська, Лідія Арихович, Олена Лісіцина, Олена Тишкевич, Тетяна Качинська, Лариса Швець, Тамара Качинська, Олеся Вінту, Роза Мельник та Оксана Савчук. Вони приготували для односельчан вареники, пампушки, голубці, деруни, пиріжки, млинці та мед.

До уваги гостей була представлена виставка сільських умільців - картини Олени Кебало та ікони Сергія Савінова, а також роботи дитячого гуртка "Шарм", який діє при сільській бібліотеці.

Протягом свята розіграли безпрограшну лотерею. Головний приз (мультиварку) виграла Богдана Мостіпан. У конкурсі на кращий двір перемогла Галина Франчук (приз -сервіз).

Наприкінці свята агрохолдинг "Аграрні системні технології" подарував школі мікрофони.

Головні розваги цього дня чекали на наймолодших парипсян - батути, гірки, солодка вата, цукерки та подарунки, а під вечір для молоді було організовано святкову дискотеку з димовими ефектами.

Місцеві жителі, зокрема, Людмила Нагорняк, онуки якої розважалися на святі, подружжя Микола та Ольга Богатиренки і їхні діти висловлювили подяку компанії за проведення свята. Пенсіонерки Раїса Медвідь та Любов Баб'юк відмітили гарну організацію свята і бажали, щоб у житті села було побільше таких яскравих заходів.

У свою чергу керівництво компанії висловлює подяку місцевій громаді, директору школи Миколі Андрійовичу Савіну, вчителям Ларисі Щербацькій, Поліні Кебало, Ларисі Пухівській та бажає громаді й надалі такої згуртованості, яку вона проявила під час святкування Дня села.