ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ ГРОМАДИ!

Згідно Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» жителям надано право самостійно вибирати форму управління своїм будинком, прийнявши спільне рішення співвласників будинку.

Закон передбачає три форми управління багатоквартирним будинком:
– самостійне управління багатоповерхівкою співвласниками (за рішенням співвласників усі або частина функцій з управління багатоквартирним будинком можуть передаватися управителю);
– управління ОСББ (об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків). Закон сьогодні дозволяє об’єднанню мешканців самому збирати внески (або квартплату) і раціонально їх використовувати;
– управителем, який призначається на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради.
Управитель багатоквартирного будинку – це фізична особа–підприємець або юридична особа – суб’єкт підприємницької діяльності, який за договором із співвласниками забезпечує належне утримання та ремонт спільного майна багатоквартирного будинку і прибудинкової території, а також належні умови проживання і задоволення господарсько-побутових потреб.
На даний час у селищі Попільня створено чотири ОСББ. Ідея ОСББ гарна тим, що дає можливість поліпшити комфорт проживання мешканців будинку, при цьому дозволяє працювати без сплати податків, обов’язкових для підприємств - юридичних осіб.
Основні переваги мешканців будинку при створені ОСББ:
- стають власниками майна та приміщень загального користування в будинку;
- мають можливість створити власну управлінську структуру для вирішення проблеми утримання будинку;
- мають можливість покращити фізичний стан будинку і умови проживання у ньому;
- мають можливість контролювати якість ремонтних робіт у будинку;
- обирають підрядників для поліпшення якості утримання будинку і скорочення загальних витрат;
- контролюють використання видатків на утримання будинку та прибудинкової території;
- можуть контролювати використання прибудинкової території;
Розумне господарювання.Мешканці можуть наперед запланувати заходи щодо поліпшення стану свого будинку. Це стосується як ремонту всієї будівлі, так і її модернізації — наприклад, установлення систем енергозбереження або запровадження інших заходів, спрямованих на зменшення видатків без втрати якості послуг.
Якщо співвласники з якихось причин не визначилися із формою управління у своєму будинку та не прийняли рішення про те, хто буде управляти їхнім будинком, то управителя призначає орган місцевого самоврядування після проведення відповідного конкурсу, а договір з управителем підписує уповноважена особа або керівник органу місцевого самоврядування.
На черговому засіданні виконавчого комітету буде розглянуто питання проведення конкурсу щодо управителів багатоквартирних будинків.
А тому Попільнянська селищна рада нагадує про необхідність мешканцям багатоквартирних будинків визначитися з формою управління своїм будинком.