Освітяни громади готуються до нового навчального року

30 серпня 2018 року відбулося розширене засідання колегії відділу освіти

   У роботі колегії взяли участь перший заступник голови селищної ради Олександр Пінцов, начальник відділу освіти Василь Ільїн, спеціалісти відділу освіти, працівники методичного кабінету, керівники закладів освіти, заступники директорів закладів загальної середньої освіти, представники профспілкових організацій.
   Олександр Пінцов привітав усіх присутніх з початком нового навчального року та побажав міцного здоров’я, благополуччя і творчих здобутків у нелегкій і благородній справі – навчанні і вихованні дітей.
   Із доповіддю «Про підсумки розвитку дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти у 2017/2018 навчальному році та завдання на 2018/2019 навчальний рік» виступив начальник відділу освіти Василь Ільїн. Він проаналізував роботу галузі освіти за минулий навчальний рік та були визначені пріоритетні завдання на новий навчальний рік.
   Розвиток дошкільної освіти залишається одним із пріоритетних напрямів державної політики у галузі освіти. На сьогодні в Попільнянській селищній раді функціонує 14 закладів дошкільної освіти, 9 загального розвитку; 5 – з короткотривалим перебуванням дітей, в них 584 місць, 27 груп: 7 – для дітей раннього віку та 20 – для дітей дошкільного віку.
   На території Попільнянської селищної ради сьогодні проживає 885 дітей дошкільного віку. У 14 дитячих садках комунальної власності Попільнянської селищної ради виховується 511 дітей дошкільного віку. Усіма формами дошкільної освіти охоплено 530 дітей віком від 3-х до 6-ти років Охоплення дітей 5- річного віку організованими формами суспільної дошкільної освіти по ОТГ складає – 100% .
   Для задоволення освітніх потреб населення селищної ради щорічно вдосконалюється мережа закладів загальної середньої освіти. З третього вересня за парти сядуть 1670 учнів у 7 закладах загальної середньої освіти та опорному закладі – Попільнянському ліцеї з філіями: Саверецька І-ІІ ступенів, Миролюбівська І-ІІ ступенів і Парипська І-ІІ ступенів.
У 2017/2018 навчальному році повною загальною середньою освітою охоплено 100% учнів.
   Усі діти шкільного віку були охоплені різними формами навчання. Діти з особливими освітніми потребами відповідно до заяв батьків та рекомендацій ПМПК навчалися за індивідуальною формою навчання (15 осіб). Через екстернатну форму навчання 3 особи здобули базову загальну середню освіту. 13 випускників здобули повну загальну середню освіту заочно.
   Цього року День знань дещо особливий. Україна більше чверті століття чекала нову освітню реформу і тепер всі працюють над втіленням у життя програми «Нова українська школа», а саме створенням нового освітнього середовища, нового змісту освіти та перепідготовкою вчителів.;
   У закладах загальної середньої освіти Попільнянської ОТГ пройшли дистанційні й очні курси підвищення кваліфікації 14 учителів-початківців та 11 вчителів англійської мови, які готові викладати за новими високими стандартами. Також уже відбулися перші 2 сесії для учителів, що працюватимуть у 1 класі у наступному навчальному році.
  Надважливою складовою НУШ є новий освітній простір, який має мотивувати школярів до пізнання світу в цікавій інтерактивній формі. Субвенція надана місцевим органам самоврядування на засадах співфінансування: 90/10 – для шкіл в районах та ОТГ. Ми отримали 559900 грн. державних коштів та Попільнянська селищна рада (дофінансувала) виділила 62215 грн. на облаштування нового мотивуючого простору, сучасних меблів та обладнання.
   Новий зміст освіти було закладено через новий Державний стандарт початкової освіти, що був затверджений Кабінетом міністрів 21 лютого 2018р. та покликаний змінити філософію початкової освіти. У ньому визначено вимоги до обов’язкових результатів навчання та компетентностей здобувачів освіти, тобто, що саме дитина має знати, вміти, розуміти після завершення чотирьох перших класів.
  Доступність та якість – це два ключові орієнтири, яких має досягти Україна в рамках започаткованої Урядом реформи освіти, тому забезпечення рівного доступу до якісної освіти та створення доступного освітнього середовища для дітей з особливими освітніми потребами є одним із пріоритетних стратегічних напрямків діяльності у 2018-2019 навчальному році. Впровадження інклюзивного навчання здійснюється на виконання Закону України «Про освіту», «Плану заходів з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року», затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2015 року № 1393-р.
   З метою забезпечення дітей з особливими освітніми потребами необхідною психолого-педагогічною підтримкою, створюється мережа інклюзивно-ресурсних центрів. Зокрема у березні 2018 році прийнято рішення селищної ради і створено комунальну установу «Інклюзивно-ресурсний центр Попільнянської селищної ради». На даний час на конкурсній основі обрано директора ІРЦ, триває конкурс на заміщення вакантних посад фахівців.
   У цьому навчальному році буде створено інклюзивний клас у Попільнянському ліцеї та інклюзивна група у ЗДО «Чебурашка», для цього є відповідні показання.
   Для покращення матеріально-технічної бази навчальних закладів та створення комфортного середовища для здобуття освіти було виконано значні обсяги робіт на загальну суму придбано лінгафонний кабінет вартістю 185 тис. 567 грн., комп’ютерну техніку, обладнання для медіатеки, холодильники, бойлер, систему очистки води на суму 326 тис. грн. Крім цього було проведено капітальний ремонт тепломережі та даху у Ходорківській ЗОШ та капітальний ремонт бібліотеки у Попільнянській гімназії під медіатеку, на що було витрачено 1573047 грн. Виготовлено проектну документацію на реконструкцію вузлів обміну газу на 12 тис. 312 грн.
   На даний час в Попільнянських ДНЗ «Чебурашка» та «Сонечко» проводяться роботи з термомодернізації на суму 1088807 грн., виконано капітальний ремонт тепломережі у Попільнянському ДНЗ «Сонечко» на суму 364 тис. 211 грн. Виготовлено проектну документацію на реконструкцію вузлів обміну газу на 57 тис. 272 грн. та укладено договір термомодернізацію Сокільчанського ДНЗ «Віночок». Також були закуплені холодильники, телевізори, побудований навіс над входом на суму 98 тис. 199 грн.
   Врахувавши досягнуті результати та вимоги сьогодення, необхідність запровадження освітніх реформ та новацій були визначені ключові напрямки роботи освітянської галузі у 2018/2019 навчальному році
- втілення в життя програми «Нова українська школа», а саме створення нового освітнього середовища та продовження перепідготовки вчителів;
- забезпечення рівного доступу до якісної освіти та створення доступного освітнього середовища для дітей з особливими освітніми потребами;
- оптимізацію мережі закладів освіти із урахуванням запитів населення та фінансово-економічних чинників;
- забезпечення системного підвищення якості освіти на інноваційній основі;
- подальше формування здоров’я збережувального середовища;
- формування національно свідомого громадянина України.