Часткова компенсація вартості с/г техніки та обладнання

Міністерство аграрної політики та продовольства України доводить до вашого відома, що Законом України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" за бюджетною програмою КПКВК 2801580 “Фінансова підтримка сільгосптовар виробників” за напрямом “Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва” передбачено видатки в обсязі 945 млн. гривень.

Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 2017 року № 130.

Урядом 7 лютого 2018 року внесені зміни до Порядку, згідно якого сільгосптовар виробникам надається компенсація на безповоротній основі у таких розмірах:

20 відсотків вартості техніки та обладнання (без урахування податку на додану вартість) за придбану техніку та обладнання у грудні 2017 року;

25 відсотків вартості техніки та обладнання (без урахування податку на додану вартість) за придбану техніку та обладнання з 1 січня 2018 року.

Сільськогосподарські товаровиробники, які придбали техніку та обладнання у грудні 2017 року подають державним банкам заявки та відповідні документи до 1 березня 2018 року.

Оплата за техніку і обладнання та її компенсація проводиться через державні банки або банки, у статутному капіталі яких 75 і більше відсотків акцій належить державі.

Форма Заявки для отримання часткової вартості техніки та обладнання затверджена наказом Мінагрополітики від 18 квітня 2017 року № 228 "Про затвердження форм для отримання часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 15 травня 2017 р. за №614/30482.

Перелік техніки та обладнання, вартість яких частково компенсується за рахунок бюджетних коштів, сформований комісією Мінекономрозвитку, розміщений на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку та Мінагрополітики (http://minagro.gov.ua/uk/budget?tid_hierachy=1347), направлений до державних банків для врахування в роботі.

З метою залучення до участі у програмі широкого кола сільськогосподарських товаровиробників прошу сприяти у забезпечені інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва з відповідними структурними підрозділами агропромислового розвитку райдержадміністрацій, професійними громадськими об’єднаннями, організаціями, засобами масової інформації.