Маснице, маснице, яка ти маленька…

Масниця – одне з найколоритніших весняних свят – гучне, веселе та смачне. Саме таким було воно цього року і біля центру культури та дозвілля у Попільні. З великим ярмарком, музикою, піснями та найрізноманітнішими розвагами.

- Не спіть, не дрімайте, спішіть-поспішайте всією сім’єю, всією ріднею на свято до нас завітайте! - голосно запрошували гостей ведучі.

Вже близько 12-ої години у центрі селища було людно. Цілими родинами прийшли на народне гуляння попільнянці та жителі сусідніх сіл. Дітлахи з цікавістю розглядали солом’яну бабу, яку, за звичаєм, в кінці дійства  мали спалити. В повітрі пахло варениками і млинцями. У кількох палатках можна було пригоститись різноманітними  смаколиками.

Музичні вітання дарували глядачам народний вокальний ансамбль «Візерунок», народна студія естрадного мистецтва «Водограй», співачки Любов Заволока, Олена Бурда, Марина Микитенко, Анастасія Пазинич, Наталя Дембовська, а також вокальні ансамблі з Ходоркова та Сокільчі.

Особливого колориту додав виступ дитячого інструментального ансамблю «Гучок». І дорослі, і діти підтанцьовували під звуки веселої музики. Оплесками та веселим сміхом зустрічали самодіяльних артистів театралізованого дійства Любов Заволоку і Ярослава Бойка, які зіграли ролі Баби-Яги і Чорта. 

Дітлахи з нестримним азартом брали участь у конкурсі «Півнячі бої». Багато їх також виявили бажання покататися на мітлі Баби-Яги. А ще діти демонстрували свої знання і вміння у відгадуванні загадок. Хто давав правильну відповідь, отримував лотерейний білет. Згодом відбувся розіграш святкових подарунків.

Коли спалили солом’яну бабу, дорослі, й діти дружньо взялися за руки і повели хоровод. Потім всі дружно ласували смачною юшкою, варениками.

Хоч святкування Масниці, за календарем, триває цілий тиждень, все ж у давній народній співаночці йдеться про те, що вона, порівняно з Великим постом, дуже коротка: «Маснице, Маснице, яка ти маленька! Чому посту сім неділь, а тебе одненька?»