За комунальниками діло не стане

Здається, немає іншої служби, крім комунальної, роботу якої  повсякчас так реально відчував би кожен. Перебій у водопостачанні – винні комунальники, прорвало каналізацію – теж вони недопрацювали, нерегулярно сміття вивозиться – знову їх не кращим словом згадують.

І не дивно, адже побутові зручності створюють належні умови для життя і праці, а побутові проблеми навпаки – здатні будь-кого вивести з рівноваги і навіть завдати збитків. Саме з цього ми розпочали розмову з директором комунального підприємства «Гарант», що в Попільні, А. А. Антонцем.

– Так небагатослівно і ємко ви сказали про це – ні додати, ні спростувати. За великим рахунком, наша служба справді покликана створювати комфорт і зручності. Однак, якими старанними не були б комунальники, і скільки б на це зусиль та коштів вони не витрачали, кінцевий результат завжди буде кращим там, де кожен мешканець дбає про порядок.

Цьогоріч ми облаштували кілька майданчиків для збору сміття на вулицях Б. Хмельницького, Горького та Фомічова. Здається, тамтешні мешканці належним чином оцінили це, намагаються підтримувати порядок. Однак, так не скрізь.

– Неспростовна істина: чисто там, де не смітять…

- Я б сказав, певною мірою, оскільки, як би ми не намагалися  підтримувати чистоту і порядок, однак побутові відходи накопичуються, а відтак потрібно їх кудись дівати. Тобто, за будь-яких умов безробіття комунальникам не загрожує.

А якщо серйозно, то я абсолютно переконаний, що лише спільними зусиллями працівників нашої служби та мешканців селища можна навести порядок і підтримувати його постійно. Кому не доводилося спостерігати картину, коли (особливо навесні) біля контейнерів залишають мішки з непотребом, який розтягується бродячими псами та розноситься вітром?

А як недбало часом ставимось ми до добрих починань. Кілька років тому зусиллями місцевих підприємців реконструйовано парк біля районного стадіону. Зазвичай гуляють тут і школярі, і матусі з немовлятами і молоді люди, і ветерани. Але як ми ставимося до свого улюбленого місця відпочинку? Ледь не після кожних вихідних, особливо влітку, комунальникам доводиться міняти тут побиті лампочки і ліхтарі, рівняти погнуті опори.

Рік тому на деяких вулицях ми встановили контейнери для роздільного збирання скляних та пластикових пляшок. Багато схвальних відгуків люди висловили за цей час. Та воно й зрозуміло: пластик не розноситься вітром, а побитий склопосуд не засмічує землю.

Однак, видно, не всім до вподоби це. Нерідко пластиковий посуд кидають до контейнерів для скла і навпаки, хоча всі контейнери прозорі, а відтак помилитись неможливо. Або просто залишають поліетиленові пакети з пластиковими пляшками на контейнерах і вітри розносять їх. В результаті, попри добрі наміри, завдається шкода довкіллю.

– Цікаво, ці скляні та пластикові пляшки вивозяться теж на сміттєзвалище?

– Звісно, ні. Нині ми якраз укладаємо угоди на спеціалізовану утилізацію їх.

До слова сказати, сміттєзвалище цього року ми також облаштували під’їздами для легкового та вантажного транспорту, створили належні умови для чергових і налагодили чергування. Двічі на рік, як і передбачено нормативними актами, проводиться рекультивація сміттєзвалища.

– Однак дехто вперто вивозить свій непотріб на обочини доріг і в лісосмуги?

– З цим ціла біда! Особливо в південній частині селища, де переважає приватний сектор. Аби викорінити там згубну тенденцію вивозити сміття на дороги до дач та в лісосмуги, а також щоб заставити людей сплачувати за вивезення побутових відходів, ми забрали контейнери і запровадили систему збирання сміття у мішки. Виходили з того, що тепер кожен змушений буде купляти мішки.

Та, як кажуть, не тут то було! Дехто з власників домоволодінь, вибачте, безсоромно написав мені заяви про те, що утилізує свій непотріб самостійно, а дехто запевняє, що вивозить його власним транспортом. І не важко здогадатись, куди він його везе….

– Як кажуть, справедливості ради мушу визнати, що старання комунальників помітні. Менше, ніж кілька років тому, стало проривів на водопроводах…

- Без зайвої скромності можу сказати, що це завдяки вчасній профілактиці та заміні аварійних труб.

Однак роботи на водопроводах від цього не поменшало. Нині завершуємо реконструкцію водокачки. Найперше обгородили і освітлили територію та забезпечили цілодобову охорону її. Нині завершуємо установку фільтрів для очистки води.

Проведено також очищення всіх водонапірних веж. У селі Попільні поставили нового насоса та запірну арматуру, почистили труби.  Проплочено також за нову автоматику для села Попільні і Сокільчі. Установивши її, зможемо уникнути переливів питної води та зекономити чимало електроенергії.

– До речі, великі затрати електроенергії, наскільки мені відомо, завжди були на каналізаційно-насосній станції. Тепер не так?

– Тепер ми намагаємось відчутно зменшити їх. Для цього, згідно з державною програмою, проводимо реконструкцію цієї самої станції. Встановлюємо нове обладнання, замінюємо насоси і трубопроводи.

– Дякую за розмову. Сподіваюсь, вона буде цікавою читачам.

– І корисною, якщо додати, що Попільня – наш спільний дім, а відтак порядок і комфорт в ньому створюються зусиллями кожного з нас. А вчасна і в повному обсязі сплата за комунальні послуги дозволяє нарощувати обсяги і темпи робіт. І насамкінець, як кажуть, з повною відповідальністю можу запевнити, що за комунальниками діло не стане.