Темпи ремонтів доріг зростатимуть

Щедре золото осіннього листя та стрімке похолодання настійно нагадують про недалекий прихід зими, а відтак і про завершення року. Як відомо, добрі господарі о цій порі особливо поспішають із завершенням робіт під відкритим небом та підбивають попередні підсумки року.

Для Попільнянської селищної ради нинішній рік особливий – перший після об’єднання територіальних громад. Безумовно, ця обставина прибавила не тільки повноважень органу місцевого самоврядування, а й клопотів. Не секрет же, що ряд проблем характерні буквально для всіх населених пунктів. Чи не найголовніша з них – незадовільний стан доріг. Саме про дороги, а точніше б сказати про ремонт їх, йдеться у розмові з першим заступником селищного голови О. М.  Пінцовим.

– Зима не за горами, але ремонтні роботи на дорогах продовжуються і триватимуть, поки дозволятимуть погодні умови, - запевнив Олександр Михайлович. - Так нині шляховики завершують капітальний ремонт вулиці Ватутіна у селищі Попільні. Зокрема, тут укладено бордюри і нині накатують асфальт на тротуарах.

– Здається, процес дещо затягнувся, адже розмови про ремонт цієї вулиці ведуться з літа?

– Кажуть, швидко слово мовиться, та не швидко діло робиться. Справа в тому, що по цій вулиці пролягає система водовідведення ґрунтових вод із райцентру, тому певний час ремонтникам довелось затратити на ревізування і розчищення відвідних каналів.

Завершено в цій частині Попільні і розпочатий минулого року капітальний ремонт частини вулиці Каштанової. Також тут відновлено вуличне освітлення, за що нині, коли світлові дні стали відчутно коротшими, тамтешні мешканці особливо вдячні.

До слова сказати, через відсутність містобудівної документації у Попільні виконувати ремонтні роботи доріг у чинному законодавчому полі дуже не просто.

– Розмови про відсутність генерального плану забудови селища вже оскому набили. Може, все-таки пора його розробити?

– Пора. Більше того, питання зрушило з мертвої точки. Наскільки мені відомо, виділено кошти на виготовлення генеральних планів розбудови населених пунктів територіальної громади та укладено відповідний договір з проектним інститутом.

– Це добре. Але ми не закінчили розмову про ремонти доріг. Здається, на вулиці Молодіжній у Попільні теж капітальний ремонт дороги не завершено?

– Так, там ще працюють шляховики.

– А чому, цікаво, на одних вулицях у Попільні тротуари покривають асфальтом, а на інших – плиткою?

– Настільки мені відомо, плиткою облаштовують нині тротуар лише по вулиці Садовій. Чому? Нові тенденції (сміється), вимога часу, європейський досвід… А якщо серйозно, то ні для кого ж не секрет, що повсюдно нині впроваджуються нові сучасні технології, в тому числі і в дорожній справі. То чому ж ми маємо стояти осторонь?

– У порівнянні з попередніми роками дещо скоротились обсяги ямкових ремонтів у Попільні. Хоч їх і називають українським ноу-хау, а все ж по залатаних ухабах краще їхати, ніж по вибоїнах.

– Тут варто згадати, що ремонт доріг – задоволення не з дешевих, а місцевий бюджет – не бездонна криниця. Тому вирішили основні суми вкладати все-таки у капітальні ремонти.

Не варто забувати також про те, що, крім селища Попільні, у об’єднаній громаді є ще більше десятка населених пунктів, у яких люди теж бажають їздити відремонтованими дорогами.

Це з одного боку. А з іншого – я не можу не згодитися з вами, що ямкові ремонти відходять на задній план. Однак, не можу й стверджувати, що вони віджили своє. Дороги (не тільки в Попільні, а й у всій Україні) такі, що аби привести їх до більш-менш нормального стану, потрібно не один рік і купи грошей. Так що мусимо використовувати (і використовуємо) всі можливості – і ямкові ремонти, і підсипання, і грейдерування, аби хоч якось підтримувати прийнятний стан шляхів.

– Значить у селах теж працюють ремонтники на дорогах?

– Знову ж таки, можливо, не такими темпами, як хотілося б, та все ж у селах нашої громади теж ведуться ремонтні роботи на дорогах. Так За рахунок субвенції з державного бюджету розпочато роботи по реконструкції провулку Миру у Парипсах та вулиці Першотравневої у Саверцях. Проведено поточний ремонт дороги по вулиці Бесарабія у Марковій Волиці.

У селі Попільні у процесі розробки проектно-кошторисна документація на реконструкцію вулиць Покотила та 40-річчя Перемоги. У Сокільчі виготовлено експертно-кошторисну документацію на реконструкцію доріг по вулицях Лесі Українки та Шкільна.

У Ходоркові зроблено корегування проектів для проведення капітальних ремонтів вулиць Новобудова та Савенці. Думаю, принаймні частину запланованих робіт встигнемо виконати тут ще до кінця нинішнього року.

І це лише початок. У наступному році передбачається відчутно наростити темпи робіт. Для цього частково вже розроблено відповідну документацію і є певні напрацювання з підрядниками. Та, як мовиться, поживемо – побачимо.