День села у Парипсах

Минулої суботи, 7 жовтня, Попільнянський селищний голова Олег Можарівський взяв участь у Дні села Парипси, яке відбулося тут за сприяння компанії «Аграрні системні технології», що віднедавна господарює на парипських землях. На просторому подвір’ї місцевої школи не важко було помітити, що раді святу, як мовиться, і старі, і малі.

Колишуться над головами різнобарвні повітряні кульки, юрмляться біля веселих атракціонів дітлахи, гостей благодійного ярмарку частують смаколиками, присутні милуються роботами виставки рукоділля та майстерністю народних умільців. Скуштувати меду та млинців на пасіку запросив дід Тарас, а смачними варениками, голубцями та дерунами у шинку пригощала тітка Одарка.

По обіді розпочався святковий концерт. Із привітанням виступив Попільнянський селищний голова об’єднаної територіальної громади Олег Можарівський.

– Доля Парипс, як і будь-якого села, – це частина історії України. І я абсолютно переконаний, що саме з метою кращого засвоєння цієї історії та глибшого усвідомлення того, хто ми є, якого роду-племені,  проводяться подібні свята. Порівняно з деякими іншими селами, Парипси примітні тим, що є тут чимало молоді і діє солідне сільгосппідприємство. Тобто є робочі місця і молоді робочі руки. Значить є кому народжувати дітей, а відтак є майбутнє у школи, - сказав, зокрема, Олег Олександрович.

Голова райдержадміністрації Роман Суботенко та голова районної ради Петро Боровський у своїх виступах зазначили, що з родини виростає село, з села – громада, а з громади – держава. І подякували жителям села за працелюбність і патріотизм. Також представники місцевої влади відзначили тих, хто береже, розвиває і примножує здобутки громади.

Із вітальним словом звернувся до жителів селища настоятель місцевого храму первомученика Стефана отець Андрій Гороцюк.

Музичні вітання учасникам свята дарували вокальне тріо «Водограй» із районного будинку культури, народний чоловічий гурт «Соколи» із Сокільчі, солісти Олена Бондар, Олена Бурда.

Односельчани оплесками привітали своїх героїв – вірних синів Батьківщини і захисників: ветерана Другої світової війни Івана Саковича Слободського, який торік зустрів 90-ту весну, ветеранів бойових дій в Афганістані Бориса Гушу, Бориса Кияшка, Валерія Дзюняка.

Захисники України - ветерани АТО пройшли імпровізованою алею Слави, яку утворили півсотні учнів молодших класів із повітряними кульками та національними прапорцями в руках. А їх – мужніх і відважних воїнів - у Парипсах за роки АТО вже майже три десятки.

Теплими словами подяки та подарунками на святі вшанували односельчан, які щоденною й самовідданою працею подавали приклад не одному поколінню парипсян. Це сільський фельдшер Тамара Олексіївна Качинська, яка цього року зустріла 70-річчя, Юрій Іванович Коровченко, що понад 40 років трудився на культурній ниві з одним-єдиним записом у трудовій книжці, колишня завідуюча аптекою Ольга Тимофіївна Пінчук, колишня директор школи Надія Павлівна Шпаківська, завідуюча сільською поштою Юлія Володимирівна Бойко.

У Парипсах заслужено пишаються родинами хліборобів, учителів, медпрацівників. Розповідають про своїх земляків: поетесу Анну Голійчук, художника Володимира Маслака. Найбільшою ж окрасою села вважають багатодітні родини. Так, подружжя Юлії та Павла Поліщуків народило і виховує трьох доньок та сина. Від спонсорів свята  вони отримали подарунки.

- Нехай у селі народжуються діти, лунає їхній дзвінкий сміх у дитсадку і школі, на вулицях, а щасливі батьки будують заможне життя. Хай буде щасливою ваша велика і дружня сільська родина. Хай повняться щастям, добром ваші затишні оселі, - побажала у привітанні жителям села представниця компанії “Аграрні системні технології” Ірина Паламарчук.

Подарунки від спонсорів отримали також найстарша жителька Парипсів 97-річна Марія Семенівна Мельник та наймолодший учасник святкування Матвійко Ступак, який народився цієї осені.

Логотип компанії “Аграрні системні технології” на блакитному тлі, оздоблений зернятами кукурудзи, сої та соняшника, який виготовили парипські школярі, директор школи Микола Савін подарував спонсорам свята.

Оваціями зустріли учасники святкування щирий спів жіночого ансамблю «Берегиня», створеного у 1980-х роках.

Відзначили також власників найкращого подвір’я - подружжя Лариси Дмитрівни та Сергія Анатолійовича Глухеньких.

Концертна программа тривала до вечора. Коли стихли співи, учасники святкування посмакували солодким подарунком від компанії «Аграрні системні технології» - двадцятикілограмовим тортом.