Ой, дороги, дороги…

За останні роки мешканці селища Попільні вже звикли, що влітку на вулицях ведеться ремонт дорожнього покриття. Про те, що робиться в цьому плані у райцентрі нинішнього року, розповідає інспектор  з благоустрою Олександр Березюк.

 

– Думаю, розмову на цю тему не варто зводити до того, що робиться лише у Попільні. Не забуваймо, що до нашої об’єднаної територіальної громади входить півтора десятка населених пунктів і в кожному з них людям потрібні гарні дороги.

– Воно то так, але, уважно проглянувши розділ «Дорожнє господарство» у Програмі соціально-економічного розвитку громади на нинішній рік, не важко помітити, що нею здебільшого передбачається виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальні ремонти тих чи інших вулиць.

– І про це я теж мав намір говорити. Але давайте про все по порядку.

Нинішній рік не просто перший після останніх виборів, а й перший після об’єднання територіальної громади, тобто певний час довелось затратити на прийняття у власність об’єктів комунальної власності, ревізування їх і т. д.

Це з одного боку. А з іншого, спорудження чи капітальний ремонт будь-якого об’єкта зазвичай розпочинається із виготовлення проектно-кошторисної документації. І це виготовлення, як відомо, – справа не одного дня. Так от, минулого року було розроблено проектно-кошторисну документацію на ремонт частини вулиці Каштанової (200м) – до повороту на вулицю Ватутіна та ямковий ремонт до повороту на провулок Каштановий. Нині там ведуться роботи. Тут також наближається до завершення незакінчений минулого року ремонт вуличного освітлення.

– Але скільки ж років нам потрібно буде, щоб привести в належний стан всі вулиці селища, якщо ремонтуватимемо їх по 200 метрів за сезон?

– І я хотів би, щоб робилося все значно швидше, та для виконання бажань потрібно, як відомо, ще й можливості. Саме виходячи з можливостей селищної ради і розробляється програма соціально-економічного розвитку. Це по-перше. А по-друге, фінансами мусимо розпоряджатися так, щоб у кожному населеному пункті люди відчували турботу про них.

– Тоді, як йдуть справи з ремонтами доріг у населених пунктах громади?

– Почну знову із селища Попільні. Планується також капітальний ремонт дороги по вулицях Молодіжній і Садовій – проектно-кошторисна документація вже пройшла експертизу і нині, як і вимагає відповідний закон, оголошено конкурс на визначення підрядника.

Ямкові ремонти буде проведено по вулицях Богдана Хмельницького, Київській і Героїв Майдану. Нині спільно з шляховою організацією вивчається також питання ремонту окружної дороги навколо Попільні.

– Що значить спільно із шляховою організацією?

– Діло в тому, що ця дорога не в нашому підпорядкуванні, тому оплачуватимуться ремонтні роботи швидше всього методом співфінансування. В такий же спосіб, до речі, сподіваємось відремонтувати дорогу і по вулиці Шевченка у Парипсах.

– Значить, у інших населених пунктах до ремонту доріг ще не приступали, тільки-но розробляється проектно-кошторисна документація?

– Чому ж? Як і передбачалось, завершено капітальний ремонт дороги у Миролюбівці. На черзі – реконструкція частини дороги по вулиці Лесі Українки в Сокільчі, капітальні ремонти доріг по вулиці Центральній у Великих Лісівцях та по вулицях Новобудова і Савенці у Ходоркові, Набережної - у Строкові.

– Можливо, дещо відійду від теми нашої розмови, однак не втримаюсь від запитання про те, чи планується придбання малогабаритної снігоочисної техніки для прибирання снігу взимку?

– «Готуй сани влітку» – гласить народна мудрість. І, настільки мені відомо, у селищній раді вже тепер переймаються питанням придбання трактора для очищення снігу та підмітання тротуарів і доріг у населених пунктах громади.

До слова сказати, що нещодавно було придбано багатофункціональний трактор для технічного забезпечення ремонтних робіт у комунальній сфері.

– В попередні роки, пам’ятаю, селищна рада у Попільні не одноразово зверталась до мешканців з проханням не захаращувати прилеглі до їхніх домівок території будівельними матеріалами, гіллям тощо. Але в деяких селах об’єднаної громади це давно стало звичним ділом…

- На жаль. Тому нині ми змушені знову попереджати, застерігати, а подекуди і вдаватись до непопулярних заходів, аби жителі сіл і селища не тільки не складували попід своїми тинами «потрібні» речі, а й в інші способи дбали про порядок на прилеглих територіях – висапували бур’яни, згрібали листя та плоди фруктових дерев, висаджували квіти.

І на завершення хочеться підсумувати сказане: проблема розбитих доріг і тротуарів – одна з найгостріших у наших селах і селищі. Ледь не повсюди вони вимагають капітальних ремонтів і реконструкцій, однак вирішити це питання за рік чи два не під силу нікому. Тому у селищній раді воно постійно на порядку денному: в межах фінансових можливостей будуть постійно оновлюватись технічні засоби і планомірно вестимуться ремонтні роботи. А нам всім слід запастись терпінням і в міру своїх зусиль дбати про порядок і чистоту в населених пунктах громади.