Виїзний прийом громадян у Новоселиці

Минулої середи, як і повідомлялось раніше, виїздний прийом громадян у Новоселиці та Саверцях провели секретар селищної ради Валентина Ільїна і заступник селищного голови Тетяна Середа.

Власне, відбувся прийом громадян того дня лише в Новоселиці, оскільки у Саверцях не виявилось бажаючих зустрічатися, як кажуть, tet-a-tet з керівниками селищної ради об’єднаної територіальної громади. Більше того, і в Новоселиці той прийом більше нагадував розгляд скарг.

Так, група мешканців вулиці Павлюченка звернулася до представників місцевої влади, аби поскаржитись на свою сусідку Т.О. Голішевську, яка захламила обочину дороги навпроти свого обійстя будматеріалами, гіллям та іншими речами, постійно різними способами намагається завдавати шкоди сусідам, ображати їх.

Думається, нема необхідності вдаватись у подробиці стосовно того, хто що кому казав і як хто кого називав. Факти, викладені у зверненні, підтвердились щойно представники влади під’їхали до їхнього двору – практично вся прилегла територія тут зайнята «потрібними» речами.

Тому й дії були відповідними. Спеціаліст із благоустрою С. М. Гордійчук тут же зажадав пояснень і склав протокол для адміністративного стягнення.

Інше, теж колективне, звернення було від мешканців вулиці Молодіжної. І стосувалося воно надзвичайно актуального питання – порушення правил хімічного обробітку посівів поблизу житлових будівель. Раніше про це у листі до селищної ради написав колишній сільський голова Г. В. Андрійчук.

Написав сердито, звинувачуючи селищного голову в бездіяльності, невиконанні передвиборних обіцянок і т. д. Настільки сердито, що важко навіть здогадатись, чого прагне автор: встановити справедливість і покарати порушника екологічного законодавства чи перекласти провину за ті порушення на селищного голову?

Кілька разів намагався Григорій Володимирович перейти на емоції і під час зустрічі з представниками селищної ради. Особливо, коли Валентина Миколаївна і Тетяна Петрівна пояснювали людям (крім Андрійчука, з цього ж питання до них звернулись ще кілька осіб), що з приводу порушення екологічних норм потрібно сигналізувати до екологічної інспекції, оскільки саме ця служба здатна зупинити порушення, як кажуть, по гарячих слідах.

Про це, безумовно, добре відомо Григорію Володимировичу, однак замість того, щоб заспокоїти людей і шукати конструктивного рішення, він чомусь навпаки – підбурює земляків, настроює проти місцевої влади.

А оглянувши прилегле до людських городів поле, неважко було переконатися, що хімічний захист чи обробіток посівів дійсно може бути надзвичайно небезпечним для мешканців вулиці Молодіжної. А відтак, якщо згаданий фермер і надалі ігноруватиме екологічне законодавство, то рано чи пізно неодмінно змушений буде нести відповідальність за свої дії.

З огляду на те, що подібна ситуація з порушенням правил користування хімічними речовинами для обробітку та захисту рослин може виникнути в будь-якому з населених пунктів нашої громади, селищна рада вирішила звернутися до екологічної служби з проханням надати письмове роз’яснення правил користування отрутохімікатами, яке, зрозуміло, буде опубліковане на нашому сайті.