Створюємо комунальні установи

Коли територіальні громади об’єдналися навколо селищної ради, то районна рада вийшла із засновників комунальних підприємств, які діють на території об’єднаної громади. Йдеться, зокрема, про районну бібліотеку, музичну та спортивну школи і районний будинок культури.

Щоб зберегти майно цих закладів і забезпечити належне функціонування їх, селищна рада об’єднаної територіальної громади вступила у права засновника. При цьому повністю збережено кадровий потенціал, майно та порядок функціонування. Тобто працювали лише з документами – внесли зміни в статути і затвердили їх.

Звісно, що жодна особа, яка користується послугами цих закладів, жодних незручностей при цьому не відчула. А ось селищній раді клопотів додалося. Чому? А тому, що раніше ці заклади обслуговували весь район і фінансувалися із районного бюджету, а нині вони теж обслуговують весь район, але фінансуються вже коштом селищної ради. Залишається хіба що сподіватись, що з часом щось зміниться і всі громади вноситимуть свою частку в це фінансування.

А яка доля чекає комунальні підприємства, які надають, вибачте за тавтологію, комунальні послуги? – запитає кмітливий читач. На території нашої селищної ради двоє таких підприємств – це «Гарант» у селищі Попільні та аналогічне підприємство у Новоселиці. Звісно, що з часом вони об’єднаються в одне, яке обслуговуватиме всі села нашої ради.