Процес реформування продовжується

Як уже не одноразово повідомлялося, у зв’язку з тим, що селищна рада, після об’єднання територіальних громад, є правонаступником дванадцяти сільських рад, то нині йде процес передачі їй майна, активів та документації.

Робота це, як мовиться, не одного дня, до того ж, вона вимагає особливої уважності та ретельності. Після виборів люди у селах очікують позитивних змін у роботі місцевого органу влади. А щоб їх забезпечити, необхідно достеменно вивчити напрацювання і упущення кожної сільської ради, що нині реформується.

Безумовно, що чимало питань будуть характерними для всіх, а відтак вони вирішуватимуться системно. А декотрі – специфічні лиш для окремих сіл, значить до них необхідний індивідуальний підхід. Хоч поки що не зроблено й половини обсягу цієї роботи, однак вже тепер з певністю можна сказати, що декотрі раніше прийняті рішення доведеться відмінити, а декотрі навпаки – прийняти. Відповідно й повноваження працівників, що залишаються, корегуються.

Певно, читаючи ці рядки у декого неодмінно виникне закономірне в такій ситуації запитання: а як усі ці зміни позначаться на мешканцях сіл, чи не зумовлять вони у людей велике розчарування після гарних обіцянок? Тут однозначно можна стверджувати, що нічого такого не станеться, оскільки сама ідея об’єднання громад передбачає не просто удосконалення системи місцевої влади, а й неодмінно поліпшення організації громад.

Що являтимуть собою, так би мовити, представництва місцевої влади у селах, які увійшли до територіальної громади? Протягом перехідного періоду, тобто до виборів 2020 року, у кожному селі працюватиме два чоловіки – тимчасово виконуючий обов’язки старости та діловод.

Тимчасово виконуючий обов’язки старости – це посадова особа, яка має право видавати довідки, вчиняти певні нотаріальні дії та виконувати інші функції, які голова надав йому відповідним розпорядженням. Цього достатньо, аби кожен сільчанин, в разі необхідності, міг одержати вичерпну відповідь чи й практичну допомогу на своє звернення.

Одразу варто обмовитись, що у двох наших селах – Парипсах та Новоселиці, тимчасово виконуючих обов’язки старости немає. Згідно із законом, цю посаду мали б займати тепер вже колишні сільські голови. Але в згаданих селах вони склали повноваження з власної ініціативи, а нових виборів закон не передбачає. Тому тамтешнім мешканцям з будь-яких питань доведеться звертатись безпосередньо до працівників селищної ради у Попільні.