Формуються виконавчі органи

У зв’язку з об’єднанням територіальних громад продовжується процес реорганізації селищної ради. Зокрема, завершується інвентаризація, передається на баланс майно, приводиться у відповідність документація.

Водночас триває формування виконавчих органів, завдяки якому рада зможе повноправно виконувати свої функції і забезпечувати, як і передбачено чинним законодавством, нормальне функціонування сіл та селища.

Зокрема, вже створено відділи: загальної та організаційної роботи, юридичний, гуманітарний, фінансів, економічного розвитку та інвестицій, бухгалтерського обліку, звітності та господарського забезпечення, земельний. Всього шість відділів. На стадії створення відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства та планується створення відділу освіти. До речі, лише відділ освіти буде юридичною особою, всі решта – структурні підрозділи виконавчого комітету ради.

Варто зазначити, що формування такої структури – це дуже відповідальний і тривалий період у роботі ради, адже від того, наскільки продуманим і дієвим буде той чи інший підрозділ, значною мірою залежить рівень життєдіяльності населених пунктів, що входять до громади. Це стосовно структури.

Не менш відповідальним є процес підбору та розстановки кадрів. Усі очільники та спеціалісти відділів підбираються, як і передбачає закон, в основному, на конкурсній основі. Чому саме в основному - тому що нормативні документи з цих питань дозволяють переведення працівників із посад державної служби та стажування. Головними умовами при цьому є належний рівень освіти і відповідний досвід роботи.

Іноді можна почути розмови про те, що, мовляв, навіщо у селищній раді формувати відділи, які вже функціонують у райдержадміністрації? Та не варто забувати, що Україна вступила у процес адміністративно-територіальної реформи, тобто докорінної зміни структури влади, в результаті якої мають згорнутися функції держадміністрацій і розширитись повноваження місцевих рад.

Кажучи словами класика, вся влада має перейти врешті решт до місцевих рад. І, відповідно, кожна об’єднана територіальна громада повинна мати власну інфраструктуру, яка буде забезпечувати життєдіяльність цієї громади.

Тобто, структура Попільнянської і Корнинської селищних та Андрушківської і Квітневої сільських рад обслуговуватиме населені пункти, які до них входять після об’єднання. А структура райдержадміністрації – лише ті села, які поки що об’єднуватись не забажали – Паволоч, Кам’янка, Липки, Красногірка та Білки.