Так відбувалось заміщення вакантних посад

Нещодавно у селищній раді відбулося заміщення вакантних посад. Загалом це подія звична, однак цього разу вона зумовила певні сумніви стосовно правомірності деяких призначень. Діло в тому, що деякі посади зайняли люди, які набрали не найбільшу кількість балів при письмовому тестуванні.

Тому сьогодні роз’яснення з цього приводу дає заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів Тетяна Середа.

– Найперше з усією відповідальністю хочу запевнити, що за жодним призначенням жодного порушення не допущено. Сумніви і домисли виникли завдяки необізнаності окремих громадян в чинному законодавстві.

– Думаю, варто конкретніше розповісти про це?

– Будь ласка. Щоб провести конкурс на заміщення вакантних посад, на другій сесії ради нинішнього скликання було затверджено положення про проведення конкурсу на заміщення вакантних посад. Звісно, що розроблявся цей документ не довільно, як декому може видатись, а у відповідності до постанови Кабінету міністрів №169 за 2002 рік «Про затвердження порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців».

– Але в раді не державні службовці, а посадові особи місцевого самоврядування?

– Саме так. Але минулого року згадана постанова відмінена для держслужби (там тепер керуються постановою №246 від 25 березня 2016 року «Про затвердження порядку проведення конкурсу для заняття посад державної служби»), але залишена для проведення конкурсу на заміщення вакантних посад в органах місцевого самоврядування.

– На тій же сесії створено і відповідну комісію для проведення таких конкурсів?

– Ні, конкурсну комісію створено розпорядженням голови. До її складу увійшли: ваша покірна слуга, тобто я, - голова комісії, Н. Г. Кривоус-Дзигунова – секретар, а В. М. Ільїна, Н. М. Редчиць, В. В. Шарандак та В. В. Пеньківський – члени комісії. Про все це, до речі, вже повідомлялось на нашому сайті.

– І оголошення про конкурс на заміщення вакантних посад було опубліковано у газеті «Перемога» 20 січня ц.р.?

- Так-так. Оголошено було конкурс на заміщення шести посад, на які протягом місяця, як і вимагає закон, претендентами стало 20 осіб. До речі, чотири з них забажали взяти участь у конкурсі на дві посади.

Всі претенденти були допущені до участі в конкурсі, однак з різних причин взяли участь у ньому тільки 13 осіб. П’ятеро з них визнано переможцями і комісія рекомендувала їх голові для призначення на відповідні посади.

– Визнано переможцями, я так розумію, за результатами письмового іспиту?

– Оце якраз і не зовсім так. І, думаю, саме це породило вимисли стосовно неправомірності призначень. Та не будемо забігати наперед.

Відповідно до загального порядку проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування конкурсна комісія може рекомендувати до призначення того кандидата, який набрав більше половини максимальної суми балів, яку можна набрати. Якщо зважити, що у кожному білеті 5 питань, а найвища оцінка 5 балів, то неважко підрахувати, що заповітна половина - 12,5 бала.

Тепер про результати наших кандидатів. На посаду начальника юридичного відділу: Корольчук С.О. – 22 бали, Шелест Я.Ю. – 21,8 бала, при цьому комісія рекомендувала Шелест Я.Ю. Чому? Тому що під час голосування члени комісії за неї віддали 3 голоси, а за Корольчук С. О. – два.

Аналогічна ситуація і у претендентів на посаду спеціаліста відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства. Олексієнко С.С. набрала 15,9 бала, а Несенюк Л.В. – 18,8 бала. Однак до призначення рекомендовано Олексієнко, оскільки за неї проголосувало 5 членів комісії.

– А як на інші посади?

– Думаю, що там жодних сумнівів не виникло. На спеціаліста з питань комунальної власності юридичного відділу було 6 кандидатур. Переміг з результатом 22,3 бала Семенчук В.П. Він і був рекомендований до призначення. Решта кандидатів одержали такі результати на іспиті: Сиропятова О.О. – 19,9 бала, Іванченко З.М. – 18,4, Кондратенко Н.П. та Квітченко Г.В. – по 17,0, Несенюк Л.В. – 16,4 бала.

На посаду спеціаліста – бухгалтера відділу бухгалтерського обліку, звітності та господарського забезпечення претендувало дві особи. Рекомендовано до призначення Семенюк І.В., яка набрала 21,9 бала, перемігши Назарову Т.В. з результатом 10,2 бала.

На посаду спеціаліста із питань оборони та мобілізаційної роботи комісія рекомендувала Прищепу А.В. – 23,0 бала. Семенчук В.П. та Тимченко І.В. претендуючи на цю посаду набрали відповідно 18,5 та 13,2 бала.

На посаду містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства комісія не змогла нікого порекомендувати. На заміщення цієї вакансії претендувала лише одна особа – Олексієнко С.С., однак вона набрала лише 7 балів, тобто менше згаданої половини.

– Залишається лиш привітати переможців?

– Виходить, так. Але зробити це можна буде лише після того, як голова прийме рішення, оскільки комісія – це дорадчий орган і, відповідно, її рішення носить рекомендаційний характер.

PS: Поки готувалась ця замітка, голова зробив призначення, погодившись з рекомендаціями комісії.