• 23 квітня виїзний прийом голови Житомирської облдержадміністрації Ігоря Гундича
  • І Регіональний форум «Житомирщина – територія можливостей»
  • Шановні жителі Попільнянської обєднаної територіальної громади!

Стартує програма «Доступні ліки»

Як відомо, з 1 квітня ц. р. в Україні діє урядова програма «Доступні ліки», у рамках якої пацієнти за рецептом лікаря можуть отримати безкоштовно або з доплатою лікарські засоби для лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету II типу та бронхіальної астми.

Отож, як отримати безплатні ліки? Найперше, необхідно звернутися до лікаря та отримати правильно виписаний рецепт. Потім слід завітати до аптеки з позначкою «Доступні ліки» і, відповідно, отримати ліки безплатно або з частковою доплатою за рецептом. 

При цьому вартість ліків повністю або частково оплачує держава. До того ж, варто нагадати, що у програмі «Доступні ліки» беруть участь лише монопрепарати, тобто ліки, які містять лише одну діючу речовину.

Власне, пацієнт може обміняти рецепт на ліки у будь-якій аптеці, що підписала договір з місцевим органом влади (закладом охорони здоров'я), долучилася до програми і має наліпку «Доступні ліки». У цій програмі аптеки беруть участь добровільно, підписавши відповідний договір. Не обумовлено й крайнього терміну, тобто періоду, протягом якого можна укласти згаданий договір, тому аптеки зможуть приєднуватися до програми постійно.

У Попільні першими долучились до цього проекту комунальна аптека №58 та аптека «Первоцвіт», є домовленості й з іншими аптечними закладами. Залишається лиш ще раз нагадати, що програма поширюється на ліки від серцево-судинних захворювань, діабету другого типу та бронхіальної астми.